Rodzaje farb do włosów – która będzie odpowiednia dla Ciebie?

Rodzaje farb do włosów - która będzie odpowiednia dla Ciebie?

Koloryzację włosów można przeprowadzić w profesjonalnym salonie fryzjerskim lub w domu. Jeśli decydujesz się na drugą opcję, kluczowym warunkiem powodzenia będzie dobór odpowiedniej gamy produktów do koloryzacji. Wśród ogromnego wyboru kosmetyków możesz znaleźć taki, który wpisze się w Twoje oczekiwania.

Jak dobrać produkt koloryzujący do włosów?

Farby do włosów różnią się specyfiką działania, warunkowaną przede wszystkim stopniem trwałości koloryzacji. Z tym związany jest skład produktu, który trwale wnika w strukturę włosów lub osadza się mniej inwazyjnie, tworząc nietrwały, zmywalny efekt. Jeśli Twoje włosy siwieją i potrzebujesz trwałego, mocno kryjącego efektu koloryzacji wybieraj farby do włosów o trwałym efekcie, których blask i kolor utrzymują się do ośmiu tygodni. Trwała koloryzacja wymaga odpowiedniego przygotowania kondycji włosów do zabiegu.

Poszukujesz czegoś łagodniej działającego? Dowiedz się, jakie farby do włosów działają skutecznie  i mniej inwazyjnie. Jeśli szukasz produktu mniej inwazyjnego, ale trwałego wybierz krem koloryzujący wysokiej jakości, którego kolor utrzymuje się na włosach nawet do 28 myć. Dzięki temu przez około miesiąc będziesz cieszyła się doskonałym, lśniącym kolorem i pokryciem siwych włosów. Jeśli chcesz zamaskować pojedyncze siwe włosy lub odrosty wybierz maskarę koloryzującą, a dla efektu do pierwszego mycia możesz użyć produktu całkowicie zmywalnego i zaszaleć z kolorem na konkretną okazję. Tego typu produkt może nie poradzić sobie z pokryciem siwizny. 

Jaka farba do włosów będzie dla Ciebie odpowiednia?

Rodzaj farby do włosów warto dopasować do kondycji pasm oraz potrzeb. Jeśli Twoje włosy są osłabione  i potrzebują regeneracji, trwała koloryzacja mogłaby dodatkowo je obciążyć. Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będzie koloryzacja bez amoniaku, wykonana produktem, który nie wnika w głąb struktury poszczególnych włosów. Potrzebujesz trwałego efektu? Wybierz koloryzację z użyciem trwałej farby.

Jak wykonać koloryzację włosów w domu?

Przygotuj się do farbowania, by wykonać zadanie bezpiecznie, sprawnie i szybko. Wybierz odpowiednią farbę, przygotuj ręcznik, który można zabrudzić farbą, tłusty krem do ochrony miejsc styczności włosów ze skórą twarzy, naczynie typu miseczka do rozmieszania specyfiku, rękawiczki oraz dobrze doświetlone lustro. Przydadzą się klipsy fryzjerskie lub duże spinki do upinania poszczególnych partii włosów. Jeśli Twoje włosy są długie możesz potrzebować dwóch opakowań farby. Sprawdź jej działanie na skórze za uchem dwie doby przed farbowaniem, aby wyeliminować reakcję uczuleniową na składniki preparatu. Przestrzegaj czasu trzymania produktu na włosach, pozostawiając go na odrostach o 10 minut dłużej. 

Czy samodzielne farbowanie może dać Ci profesjonalny efekt koloryzacji?

Profesjonalny efekt koloryzacji najłatwiej uzyskać, stosując nowoczesne metody farbowania, takie jak koloryzację poprzez tapirowanie lub za pomocą gorącego powietrza. Dzięki takim metodom da się uzyskać efekt 3D i wyjątkową lekkość włosów. W domu możesz wykonać koloryzację perfekcyjnie, jednak trudno będzie Ci uzyskać efekt trójwymiarowej fryzury. Wybierając wysokiej jakości farbę nie zniszczysz struktury włosów i zadbasz o ich odżywienie, co przedłoży się na ich wygląd. Możesz uzyskać efekt lśniącej, zadbanej fryzury z refleksami. Wystarczy, że zastosujesz się do instrukcji, a Twoje włosy będą odpowiednio przygotowane do zabiegu domowej koloryzacji. 

Koloryzację włosów można przeprowadzić w profesjonalnym salonie fryzjerskim lub w domu. Jeśli decydujesz się na drugą opcję, kluczowym warunkiem powodzenia będzie dobór odpowiedniej gamy produktów do koloryzacji. Wśród ogromnego wyboru kosmetyków możesz znaleźć taki, który wpisze się w Twoje oczekiwania. Jak dobrać produkt koloryzujący do włosów? Farby do włosów różnią się specyfiką działania, warunkowaną przede…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *