Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Na Synaju znajduje się wiele ciekawych miejsc i zabytków, które można zwiedzić w ciągu jednodniowej wycieczki.Pustynne safari: Kolorowy i Biały Kanion

Jednodniowa wycieczka autem terenowym Landcruiser w górskie ostępy, brawurowa jazda między dziwacznymi skałami, piesza wędrówka Kolorowym i Białym Kanionem, odpoczynek i gościna w beduińskiej oazie.

Barevný kaňon - Coloured Canyon(Desert Jeep Safari, Sinai)
Kamenný hřib - Mashroom Rock (Desert Safari)
Desert Jeep Safari, Sinai

Kolorowy Kanion - Coloured Canyon

W piaskowcowych górach na północ od Nuweiby woda wytworzyła długi i wąski kanion, którego ściany sięgają do wysokości prawie 30 m. Piaszczyste dno miejscami naruszają wodospady, gdzie indziej są zaklinowane potężne skały, pod którymi da się prześlizgnąć… Niewyobrażalnie wyrzeźbione ściany z kolorowego piaskowca mienią się różnymi odcieniami żółci, brązu, czerwieni, podobnie jak w kamiennym mieście Petra w Jordanii. Przejście kanionem, długim na 3 km, nie jest zbyt wyczerpujące. Wewnątrz jest prawie cały czas cień i łagodna bryza. Jedynie pierwszy i ostatni kilometr na otwartej przestrzeni w słońcu może nas trochę zmęczyć.

Skalisty Grzyb - Mashroom Rock

Na drodze z Kolorowego Kanionu do Białego następuje krótki odpoczynek przy niezwykłej, dziesięciometrowej skale, która na dole jest zwężona, dzięki czemu wygląda jak ogromny grzyb. Kierowca z ochotą zatrzyma się także przy innych niezwykle wyrzeźbionych skałach, tak abyście mogli sfotografować je z bliska.

Biały Kanion - White Canyon

Biały Kanion nie jest zbyt długi ani jego pokonanie nie jest bardzo wymagające. Jedynie na początku trzeba zejść z wysokości 10 m po prowizorycznej drabince do kanionu. Na dole zostaniemy zaskoczeni niesamowitą ciszą. Dalej jest już wygodne zejście na dno kanionu, gdzie znajdziemy olśniewająco biały piasek. Po około 2 km ściany się rozstępują i widzimy wspaniały widok na palmową oazę Ein Chodra, dookoła której pasą się wielbłądy.

Oaza Ejn Chodra

W oazie rośnie kilkanaście palm i żyje jedynie parę beduińskich rodzin. Nie ma tu szkoły ani ośrodka zdrowia, ani nawet elektryczności. W sztucznej wytworzonej jaskini Beduini znaleźli tryskające źródełko z wodą, którą rozprowadzają po niewielkiej oazie gumowymi wężami. Prócz palm daktylowych rosną tu np. granatowce, figowce oraz inne subtropikalne krzewy i drzewa. Każdy chętnie odpocznie w zacienionej chacie i obserwuje jak beduinki przygotowują herbatę dla gości, wyrabiają placki i kładą na rozpaloną blachę oraz odganiają wszędobylskie muchy. A my odpędzamy znów dzieci i kozy… W oazie można przenocować pod gołym niebem, spędzając romantyczny wieczór w sercu Synaju, upiec kozę czy jagnię na ogniu czy oddać się relaksowi w gronie Beduinów.

Program wycieczki:
Zazwyczaj wyjazd jest o 8:00 rano jeepem Toyota Landcruiser spod hotelu, a powrót około 18:00 wieczorem. Przejazd na północ w stronę Nuweiby a następnie skręt w góry, gdzie wjeżdżamy w górską dolinę. Szalona jazda landcruiserem po piasku. Zwiedzanie Kolorowego Kanionu. Następnie przejazd do Białego Kanionu. Po drodze widzimy Skałę Grzyb. Przed rozpoczęciem wędrówki po drugim kanionie, odpoczywamy w oazie, jemy beduinski lunch (ryż, pieczone ziemniaki, sałatka, owoce, beduiński chleb). W cenie wycieczki jest beduiński obiad oraz napoje (herbata, kawa).

Praktyczne rady na drogę:
Konieczne jest zabranie wygodnego obuwia, okrycia głowy np. chusta beduińska a także koszulę z długimi rękawami (lub inne przewiewne ubranie, które przykryje całe ciało), krem z filtrem ochronnym oraz plecak z wodą (wasza rezerwa). Tę wycieczkę w letnich miesiącach polecamy jedynie wyćwiczonym fizycznie i odporniejszym na ciepło.

Barevný kaňon - Coloured Canyon(Desert Jeep Safari, Sinai)
Bílý kaňon - White Canyon(Desert Jeep Safari, Sinai)

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100EURThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100GBPThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100RUBThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).