Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Na Synaju znajduje się wiele ciekawych miejsc i zabytków, które można zwiedzić w ciągu jednodniowej wycieczki.Pustynne safari: Kolorowy i Biały Kanion

Jednodniowa wycieczka autem terenowym Landcruiser w górskie ostępy, brawurowa jazda między dziwacznymi skałami, piesza wędrówka Kolorowym i Białym Kanionem, odpoczynek i gościna w beduińskiej oazie.

Barevný kaňon - Coloured Canyon(Desert Jeep Safari, Sinai)
Kamenný hřib - Mashroom Rock (Desert Safari)
Desert Jeep Safari, Sinai

Kolorowy Kanion - Coloured Canyon

W piaskowcowych górach na północ od Nuweiby woda wytworzyła długi i wąski kanion, którego ściany sięgają do wysokości prawie 30 m. Piaszczyste dno miejscami naruszają wodospady, gdzie indziej są zaklinowane potężne skały, pod którymi da się prześlizgnąć… Niewyobrażalnie wyrzeźbione ściany z kolorowego piaskowca mienią się różnymi odcieniami żółci, brązu, czerwieni, podobnie jak w kamiennym mieście Petra w Jordanii. Przejście kanionem, długim na 3 km, nie jest zbyt wyczerpujące. Wewnątrz jest prawie cały czas cień i łagodna bryza. Jedynie pierwszy i ostatni kilometr na otwartej przestrzeni w słońcu może nas trochę zmęczyć.

Skalisty Grzyb - Mashroom Rock

Na drodze z Kolorowego Kanionu do Białego następuje krótki odpoczynek przy niezwykłej, dziesięciometrowej skale, która na dole jest zwężona, dzięki czemu wygląda jak ogromny grzyb. Kierowca z ochotą zatrzyma się także przy innych niezwykle wyrzeźbionych skałach, tak abyście mogli sfotografować je z bliska.

Biały Kanion - White Canyon

Biały Kanion nie jest zbyt długi ani jego pokonanie nie jest bardzo wymagające. Jedynie na początku trzeba zejść z wysokości 10 m po prowizorycznej drabince do kanionu. Na dole zostaniemy zaskoczeni niesamowitą ciszą. Dalej jest już wygodne zejście na dno kanionu, gdzie znajdziemy olśniewająco biały piasek. Po około 2 km ściany się rozstępują i widzimy wspaniały widok na palmową oazę Ein Chodra, dookoła której pasą się wielbłądy.

Oaza Ejn Chodra

W oazie rośnie kilkanaście palm i żyje jedynie parę beduińskich rodzin. Nie ma tu szkoły ani ośrodka zdrowia, ani nawet elektryczności. W sztucznej wytworzonej jaskini Beduini znaleźli tryskające źródełko z wodą, którą rozprowadzają po niewielkiej oazie gumowymi wężami. Prócz palm daktylowych rosną tu np. granatowce, figowce oraz inne subtropikalne krzewy i drzewa. Każdy chętnie odpocznie w zacienionej chacie i obserwuje jak beduinki przygotowują herbatę dla gości, wyrabiają placki i kładą na rozpaloną blachę oraz odganiają wszędobylskie muchy. A my odpędzamy znów dzieci i kozy… W oazie można przenocować pod gołym niebem, spędzając romantyczny wieczór w sercu Synaju, upiec kozę czy jagnię na ogniu czy oddać się relaksowi w gronie Beduinów.

Program wycieczki:
Zazwyczaj wyjazd jest o 8:00 rano jeepem Toyota Landcruiser spod hotelu, a powrót około 18:00 wieczorem. Przejazd na północ w stronę Nuweiby a następnie skręt w góry, gdzie wjeżdżamy w górską dolinę. Szalona jazda landcruiserem po piasku. Zwiedzanie Kolorowego Kanionu. Następnie przejazd do Białego Kanionu. Po drodze widzimy Skałę Grzyb. Przed rozpoczęciem wędrówki po drugim kanionie, odpoczywamy w oazie, jemy beduinski lunch (ryż, pieczone ziemniaki, sałatka, owoce, beduiński chleb). W cenie wycieczki jest beduiński obiad oraz napoje (herbata, kawa).

Praktyczne rady na drogę:
Konieczne jest zabranie wygodnego obuwia, okrycia głowy np. chusta beduińska a także koszulę z długimi rękawami (lub inne przewiewne ubranie, które przykryje całe ciało), krem z filtrem ochronnym oraz plecak z wodą (wasza rezerwa). Tę wycieczkę w letnich miesiącach polecamy jedynie wyćwiczonym fizycznie i odporniejszym na ciepło.

Barevný kaňon - Coloured Canyon(Desert Jeep Safari, Sinai)
Bílý kaňon - White Canyon(Desert Jeep Safari, Sinai)

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect