Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Na Synaju znajduje się wiele ciekawych miejsc i zabytków, które można zwiedzić w ciągu jednodniowej wycieczki.PETRA - perła Jordanii

Wykuta w skale Petra pełna tajemniczego szyku, została zaprojektowana aby zaimponować każdemu kto do niej wkroczy. Skarb starożytnego świata, ukryty za prawie nieprzenikalną barierą górską w sercu Jordanii.

petra2-l.JPG
petra-l.jpg
petra4-l.JPG

Petra jest uważana za najsławniejszye miejsce w Jordanii. Znajduje się około 262 km na południe od Amman i 133 km na północ od Aqaby. Stanowi dziedzictwo  Nabatejczyków,  pracowitego arabskiego ludu, który osiedlił się w połudnowej Jordanii ponad 2000 lat temu.
Petra jest podziwiana za swoją wyrafinowaną kulturę, masywną architekturę i pomysłowy komples zapór i kanałów. Obecnie należy do Światowego Dziedzictwa UNESCO,  które jest podziwiane przez turystów z całego globu.
Podejście przez kilometrową, zimną rozpadlinę (inaczej zwaną Siq), któregej stromo wznosząe się ściany uniemożliwają dojście słońca, zapewnia dramatyczny kontrast w stosunku do magii, która ma nadejść u końca. Nagle wąwóz otwiera się na naturalny dziedziniec zdominowany przez najsławniejszy zabytek Petry, Skarbiec (El-Khazneh), którego zawile wyrzeźbiona fasada błyszczy w oślepiającym świetle słońca.
Całkowita powierzchnia miasta oraz jakość przepięknie wyrzeźbionych fasad jest szokująca i sprawia, iż zaczynamy zastanawiać się nad kreatywnością i pracowitością Nabatejczyków, którzy ucznili Petrę swoją stolicą.
Kotlina Petry szczyci się ponad 800 zabytkami, wliczając w to budynki, grobowce, łaźnie, sale pogrzebowe, świątynie, łuki triumfalne i drogi udekorowane kolumnami. Większość z nich została wyrzeźbiona z kalejdoskopowego piaskowca dzięki technicznemu i artystycznemu geniuszowi mieszkańców.

Program wycieczki:

Start  z Dahab wcześnie rano (ok.04:00 rano – do potwierdzenia). Przejazd spod hotelu na północ w kierunku Taby. Przejazd szybkim promem z Taby do Akaby w Jordanii, a następnie przejazd klimatyzowanym autokarem do Petry. Wycieczka z przewodnikiem po Petrze (2 godziny z przewodnikiem, 1 godzina do własnej dyspozycji). Zwiedzanie najciekawszych miejsc takie jak Skarbiec, grobowce królewskie, pałace, teatr rzymski itp. Po południu  lunch a pod wieczór transfer z powrotem do Aqaby. Wypłynięcie promu z Aqaby ok. 19:00,  przypłynięcie do Taby ok. 20:30 Transfer z powrotem do Dahab (przybliżony czas przybycia do Dahab - 23:00).

Praktyczne rady na drogę:

Konieczne jest zabranie wygodnego obuwia, okrycia głowy np. chusta beduińska a także koszulę z długimi rękawami (lub inne przewiewne ubranie, które przykryje całe ciało), krem z filtrem ochronnym oraz plecak z wodą (wasza rezerwa). W drodze powrotnej przekraczając granice z Egiptem należy poprosić o pieczątkę „Sinai Only” . Jeśli jednak planujemy dalsze podróże wgłąb Egiptu np. Kair, Luksor to należy zakupić normalną wklejkę wizę za 15$.

Cena:
250$ za osobę

            
UWAGA: Cena wycieczki może ulec zmianie bez wcześniejszego zawiadomienia.

petra3.JPG
petra1.JPG
petra5.JPG

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100EURThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100GBPThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100RUBThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).