Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Na Synaju znajduje się wiele ciekawych miejsc i zabytków, które można zwiedzić w ciągu jednodniowej wycieczki.PETRA - perła Jordanii

Wykuta w skale Petra pełna tajemniczego szyku, została zaprojektowana aby zaimponować każdemu kto do niej wkroczy. Skarb starożytnego świata, ukryty za prawie nieprzenikalną barierą górską w sercu Jordanii.

petra2-l.JPG
petra-l.jpg
petra4-l.JPG

Petra jest uważana za najsławniejszye miejsce w Jordanii. Znajduje się około 262 km na południe od Amman i 133 km na północ od Aqaby. Stanowi dziedzictwo  Nabatejczyków,  pracowitego arabskiego ludu, który osiedlił się w połudnowej Jordanii ponad 2000 lat temu.
Petra jest podziwiana za swoją wyrafinowaną kulturę, masywną architekturę i pomysłowy komples zapór i kanałów. Obecnie należy do Światowego Dziedzictwa UNESCO,  które jest podziwiane przez turystów z całego globu.
Podejście przez kilometrową, zimną rozpadlinę (inaczej zwaną Siq), któregej stromo wznosząe się ściany uniemożliwają dojście słońca, zapewnia dramatyczny kontrast w stosunku do magii, która ma nadejść u końca. Nagle wąwóz otwiera się na naturalny dziedziniec zdominowany przez najsławniejszy zabytek Petry, Skarbiec (El-Khazneh), którego zawile wyrzeźbiona fasada błyszczy w oślepiającym świetle słońca.
Całkowita powierzchnia miasta oraz jakość przepięknie wyrzeźbionych fasad jest szokująca i sprawia, iż zaczynamy zastanawiać się nad kreatywnością i pracowitością Nabatejczyków, którzy ucznili Petrę swoją stolicą.
Kotlina Petry szczyci się ponad 800 zabytkami, wliczając w to budynki, grobowce, łaźnie, sale pogrzebowe, świątynie, łuki triumfalne i drogi udekorowane kolumnami. Większość z nich została wyrzeźbiona z kalejdoskopowego piaskowca dzięki technicznemu i artystycznemu geniuszowi mieszkańców.

Program wycieczki:

Start  z Dahab wcześnie rano (ok.04:00 rano – do potwierdzenia). Przejazd spod hotelu na północ w kierunku Taby. Przejazd szybkim promem z Taby do Akaby w Jordanii, a następnie przejazd klimatyzowanym autokarem do Petry. Wycieczka z przewodnikiem po Petrze (2 godziny z przewodnikiem, 1 godzina do własnej dyspozycji). Zwiedzanie najciekawszych miejsc takie jak Skarbiec, grobowce królewskie, pałace, teatr rzymski itp. Po południu  lunch a pod wieczór transfer z powrotem do Aqaby. Wypłynięcie promu z Aqaby ok. 19:00,  przypłynięcie do Taby ok. 20:30 Transfer z powrotem do Dahab (przybliżony czas przybycia do Dahab - 23:00).

Praktyczne rady na drogę:

Konieczne jest zabranie wygodnego obuwia, okrycia głowy np. chusta beduińska a także koszulę z długimi rękawami (lub inne przewiewne ubranie, które przykryje całe ciało), krem z filtrem ochronnym oraz plecak z wodą (wasza rezerwa). W drodze powrotnej przekraczając granice z Egiptem należy poprosić o pieczątkę „Sinai Only” . Jeśli jednak planujemy dalsze podróże wgłąb Egiptu np. Kair, Luksor to należy zakupić normalną wklejkę wizę za 15$.

Cena:
250$ za osobę

            
UWAGA: Cena wycieczki może ulec zmianie bez wcześniejszego zawiadomienia.

petra3.JPG
petra1.JPG
petra5.JPG

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect