Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Na Synaju znajduje się wiele ciekawych miejsc i zabytków, które można zwiedzić w ciągu jednodniowej wycieczki.Kair - pyramidy, muzeum i bazary

Kair, Zwycięskie Miasto, na wybrzeżach Nilu, znane oficjalnie jako al-Qāhirah, jest administracyjną stolicą i największym miastem Egiptu, które zamieszkuje ponad 16 milionów mieszkańców. Miasto jest niesamowite ze względu na swoje 24-godzinne, bezustanne życie.

Pyramidy v Gíze, Káhira
Cheopsová pyramida, Káhira
Pyramida v Sakhaře, Memfis

W bezpośredniej bliskości Kairu leżą piramidy, które dla turstów stanowią synonim Egiptu. Najsławniejsze z egipskich piramid są: piramida Cheopsa w Gizie, znajdująca się prawie na granicy miasta, a nieopodal zobaczymy piramidę Mykerinosa oraz Chefrena oraz tajemniczego Sfinksa.
Sam Kair oferuje wiele zabytków historycznych: starożytne swiątynie, grobowce, chrześcijanskie kościoły, wspaniałe muzułmańskie zabytki i oczywiście Egipskie Muzeum. Muzeum posiada 107 sal - na parterze są umieszczone ogromne statuy. Wyższe piętro mieści mniejsze pomniki, klejnoty, skarby Tutenhamona oraz mumie. Mumie można znaleźć w osobnej Sali, gdzie trzeba zapłacić ekstra za wstęp.  W całym muzeum jest wystawione ponad 150 tysięcy relikwii ze starożytnego Egiptu. Jeśli chciałbyś spędzić choćby tylko jedną minutę na obejrzeniu każdego przedmiotu, musiałbyś spędzić w Muzeum Egipskim całą dobę przez pełne 9 miesięcy.
Najstarszą częścią miasta jest Islamski Kair ze sławnymi zabytkami muzułmańskimi. Wiele znich zostało wzniesionych za czasów kalifów fatymidzkich, którzy również założyli całe pierwotne miasto. Cytadela i meczet Mohammeda Aliego są dwoma miejscami, które powinnien zobaczyć każdy turysta Cytadela powstała dzięki kalifowi w XII wieku i jest wspaniałym punktem widokowym na całe miasto. Wewnątrz znajduje się muzeum wojskowe.
Centrum handlowym Kairu jest bazar Chan al-Chalili, gdzie zaczęto handlować już w roku 1382. Obecnie można tam znaleźć niezliczone ilości sklepików ze złotem, srebrem, biżuterią, pamiątkami, ubraniami oraz rękodziełem. Oczywiście w sprawie ceny musicie się targować.

Program wycieczki:
Jazda autobusem trwa około 7 godzin, wyjazd jest o 01:00 w nocy. Przyjad do Kairu jest ok. 7:00 -8:00 rano. Najpierw zwiedzamy piramidy i Sfinksa, następnie jest przerwa na obiad. Następnie odwiedzamy Muzeum Narodowe, przechadzka trasą widokowa przez miasto, przede wszystkim przez jego Stare Miasto, włącznie z miastem martwych oraz bazarem Khan el Khalily. Odjazd z Kairu jest zazwyczaj o 18:00, w Dahab jesteśmy o północy następnego dnia.
Droga samolotem trwa godzinę, na lotnisku jednak musimy być o godzinę wcześniej. Wycieczka objazdowa po Kairze, podobnie jak w pierwszej opcji, ale dodatkowo odwiedzamy Cytadelę Saladyna. W cenie wycieczki jest obiad oraz przewodnik w języku angielskim..

Praktyczne rady na drogę:
Najlepiej wziąć lekkie, długie spodnie lub suknię, przede wszystkim ze względu na zwiedzanie meczetów. A także warto wziąć zapas wody.

Muzeum historie
Mešita
Sfinga a pyramidy, Káhira
Káhira - muzeum

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect