Wraki Morza Czerwonego - północ

Wraki Morza Czerwonego - północ

Północne Morze Czerwone jest rajem dla miłośników wraków. Dookoła raf, w ciepłym i przejrzystym morzu, na głębokościach dostępnych i dla rekreacyjnych nurków leży tutaj z 25 wraków a kolejne czekają na odkrycie i przebadanie. Niektóre należą do smakołyków nurków technicznych.Wrak KINGSTON (Sarah H)

Wrak parostatku z 19. wieku znajduje się w Zatoce Suezkiej na rafie Shag Rock, długo mylnie oznaczany jako wrak Sarah.
Długość 78 m. Głębokość: 8-20 m.

Vrak Kingston, Shag Rock
Vrak Kingston, Shag Rock
Vrak Kingston, Shag Rock

SS Kingstone

Dwumasztowiec z napędem parowym, długi na 80 m zbudowano w roku 1870. W dniu 22.2.1881 r. uderzył w rafę a po dwóch dniach, zmywany przez fale, stopniowo został zatopiony i opadł na dno. 

Nurkowanie na wraku Kingston

Wrak leży na nawietrznej stronie rafy, gorsza pogoda i większe fale mogą niekiedy uniemożliwić nurkowanie. Łodzie często zakotwiczą na północnym okraju rafy i dostarczą nurków do wraku na zodiakach. Wrak leży na głębokości od 10 do 18 m, gdzie jest często fotografowana śruba napędowa. Kadłub jest w miarę dobrze zachowany. Możemy przepłynąć przez stalową konstrukcję pokładu do wnętrza. Łatwo znaleźć kotły, bloki motorów, maszty i jeszcze druga, zapasowa śruba napędowa. Jeśli nie ma zbyt wielkich fal można przebadać także przednią część wraku. Cały wrak jest przepięknie porośnięty koralami, pełny życia, ryb i bezkręgowców. Wokoło wraku leżą dwa maszty a wszędzie widać wspaniały koralowy ogród. 

Vrak Kingston, Shag Rock
Vrak Kingston, Shag Rock

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect