Safari nurkowe z Dahab

Safari nurkowe z Dahab

Prócz nurkowania z brzegu w pobliżu Dahab mogą nurkowie wyruszyć na całodzienne safari na wielbłądach, jeepami czy łodzią na bardziej oddalone, mniej uczęszczane miejsca nurkowe.Mini-Safari na Ras Mamlah

Dwudniowe minisafari na łodzi to nowa opcja w Dahab. Planet Divers oferuje żeglugę na łodzi Aeolus na Ras Mamlah (Mamlach) i Ras Abu Gallum.

Safari Ras Mamlah
Ras Abu Galum

Ras Mamlah (Mamlach)

Dotychczas docieraliśmy na Ras Mamlah dżipem uciążliwą drogą poprzez góry (ponad 2 godziny). Teraz tu można dotrzeć łodzią jako jednodniwe safari, lub jeszcze lepiej w czasie dwudniowego mini-safari z noclegiem na łodzi i nocnym nurkowaniem a w drodze powrotnej następnego dnia jeszcze nurkowania na nowych nurkowiskach w rejonie Ras Abu Gallum. W zasadzie możemy być pewni, że na tych pięknych, jeszcze nie zniszczonych miejscach, nie spotkamy innej łodzi.

Program 2-dniowego mini-safari

1. dzień: po śniadaniu w hotelu transfer do przystani w Dahab, łódź wypływa około 8:00 rano, żegluba na Ras Mamlach trwa około 1,5 godziny. W programie są dwa nurkowania na północnej i południowej części przylądku. Trzecie nurkowanie można wykonać jako późne popołudniowe lub nocne. 

2. dzień: Rano przemieszczamy się na Ras Abu Gallum i nurkujemy na nowych miejscach, na które nie docierają nurkowie, wyruszający z Dahab na wielbładach (Camel Safari). Po 2 nurkowaniach, pomiędzy ktorymi jest przerwa na obiad i odpoczynek, wracamy do Dahab. Łódź cumuje w przystani około 16:00-17:00.

Cena - patrz cennik safari

 

 

Ras Mamlah Coral Reef
Ras Abu Galum
Ras Abu Galum

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect