Safari nurkowe z Dahab

Safari nurkowe z Dahab

Prócz nurkowania z brzegu w pobliżu Dahab mogą nurkowie wyruszyć na całodzienne safari na wielbłądach, jeepami czy łodzią na bardziej oddalone, mniej uczęszczane miejsca nurkowe.SAFARI na wrak Thistlegorm i na Ras Mohamed

Najpopularniejsze safari na legendarny wrak angielskiej łodzi Thistlegorm z czasów II Wojny Światowej, a także na znane rafy parku narodowego Ras Mohamed.

Thistlegorm
Thistlegorm

Łódź Thistlegorm została trafiona przez niemiecki bombardier w roku 1941 a jej wrak został odkryty dopiero w 1957 roku. Na pokładzie wraku możemy podziwiać ciężkie działa, torpedy, poskręcane cysterny a w ładowniach mnóstwo angielskich motocykli, jeepów oraz ciężarówek. Jest tam również przewrócony czołg, a kawałek dalej lokomotywa. Natomiast wszędzie walają się łuski różnego kalibru oraz dużo innego rodzaju wojskowego sprzętu. Wrak leży na głębokości 32 m na piaskowym dnie Zatoki Sueskiej. Nurkowania na wraku nie są bardzo ciężkie, jednak ze względu na silne prądy, fale i ograniczoną widzialność, które się tu często zdarzają, safari polecamy tylko dla nurków AOWD lub z inną podobną certyfikacją do 30 m z minimalnie 20 zalogowanymi znurkowaniami.

Program safari

Przeważnie już wieczorem jest odjazd minibusem do Sharm el Sheikh, gdzie następuje zaokrętowanie i nocleg na pokładzie łodzi cumującej w porcie. Kajuty nie są do dyspozycji, przeważnie śpi się w salonie lub na pokładzie. O świcie łódź wypływa a po 3-4 godzinach budzimy się już nad wrakiem Thistlegorma. Przeważnie robi się na wraku 2 nurkowania a popołudniu, na drodze powrotnej, czeka na nas trzeci wspaniały nurek na rafach Shark Reef i Jolanda Reef (park Ras Mohamed). Wieczorem około 19:00 następuje wyjazd z Sharm z powrotem do Dahab.

Thistlegorm
Thistlegorm
Thistlegorm

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100EURThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100GBPThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100RUBThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).