Nurkowanie w Dahab

Nurkowanie w Dahab

Synajskie wybrzeże Zatoki Akabskiej zapewnia doskonałe warunki dla nurkowania. Jej strome brzegi mają charakter urwisk tworzących ściany, podmorskie ogrody, labirynty oraz jaskinie. Właśnie w rejonie Dahab znajduje się kilka znanych na całym świecie miejsc nurkowych jak Canyon, Blue Hole czy Islands. Stąd także organizuje się safari nurkowe na wielbłądach na dotąd niezniszczone rafy Ras Abu Gallum czy Gabr El Bint.Nurkowanie rekreacyjne

Sportowe czy rekreacyjne nurkowanie jest interesującym sposobem jak spędzić wakacje nad morzem z rodziną czy z paczką znajomych (i nie leżeć tylko przy basenie). W ciągu takiego nurkowego wypoczynku nie będziecie się nudzić, przeżyjecie nowe emocje a także mnóstwo zabawy. Poznacie nowych ludzi, z każdym będziecie na „ty” nie zależnie, co kto robi w „cywilu” :-)

Nurkowanie rekreacyjne, Dahab
S želvou
Potápění v Dahabu: Trnucha
Noční potápění, Dahab 

Widzialność pod wodą bywa w ciągu roku od 20 do 30 m, temperatura wody w lecie to 27-28 °C a w zimie 21 °C. Regularnie następują to wietrzne i bezwietrzne dni, ale zawsze znajdzie się miejsce, na którym da się łatwo wejść do wody, nawet, gdy są większe fale. > Pogoda i temperatura wody. 

Warunki nurkowania

Przed rozpoczęciem nurkowania wszyscy nurkowie powinni przedstawić swój nurkowy certyfikat (uznajemy wszystkie systemu nauczania) a także logbook. W przypadku, jeśli mieliście przerwę w nurkowaniu dłuższą niż 6 miesięcy, nastąpi przypomnienie czy sprawdzenie zdolności nurkowych w ciągu pierwszego nurkowania (tzw. Check Dive) bez dopłaty. Wszyscy nurkowie nurkują na swoją odpowiedzialność oraz podpisują pouczenie o podstawowych zasadach w Egipcie: Nurek nie może niczego dotykać pod wodą, łamać czy zbierać przedmioty z morza, rekreacyjne nurkowanie jest maksymalnie do 30 m dla AOWD lub P**, lub do 40 m dla posiadaczy licencji Deep Diver. Do nurkowań na 40 m zalecamy Nitrox 28.

Przewodnik nurkowy

Dla zapewnienia płynnego i bezproblemowego nurkowania zapewniamy grupom polskiego/czeskiego lub miejscowego przewodnika nurkowego, który jest wyszkolony w zakresie znajomości charakterystyki dahabskich miejsc nurkowych i zapewni wam np.: załadowanie butli, punktualność odjazdu, dogadanie się z kierowcą, załatwienie pozwolenia policji turystycznej (na niektóre nurkowiska), organizację nurkowania, opis rafy, przebieg nurkowania, reakcję na nieprzewidziane wydarzenia, zapewnienie zestawu tlenowego itp. Według nowych egipskich przepisów przewodnik nurkowy musi towarzyszyć każdemu nurkowi pod wodą, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i ochrony lokalnej rafy koralowej.

Organizacja nurkowania

Każdy z odwiedzających może sobie wybrać program nurkowania, który najbardziej go interesuje. Wybór miejsc nurkowych zależy od uzgodnienia z przewodnikiem nurkowym a także od pogody. Codziennie odbierzemy was z hotelu w umówiona godzinę. Przeważnie wyjeżdża się na cały dzień poza bazę na 2 nurkowania. W pobliżu większości miejsc nurkowych znajdziecie restauracje, gdzie można zjeść i napić się między nurkowaniami. Powrót do bazy odbywa się po południu ok. 16:00 -17:00. W pobliżu Dahab jest, w zasięgu 10 do 30 minut jazdy autem, kilkanaście ciekawych miejsc dostępnych bezpośrednio z brzegu. Dojazd nurków i sprzętu na miejsca nurkowe jest zapewniany przeważnie jeepami i pickupem. W ten sposób odwiedzicie większość miejsc: Lighthouse, Islands, Eel Garden, Abu Helal, Abu Talha, The Canyon, Blue Hole, The Bells, Three Pools, Caves, Shark Caves czy Moray Garden.

Pod hladinou, Dahab
Koráli
Hvězdice
Perutýn

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect