Dahab - Mekka technicznych nurków

Dahab - Mekka technicznych nurków

Dlaczego właśnie Dahab? Ze względu na bogactwo ciekawych i różnorodnych miejsc nurkowych idealnych dla nurków technicznych, wszystkie w zasięgu 15-30 minut jazdy autem, z łatwym wejściem do wody prosto z brzegu. A Dahab jest także wspaniałym miejscem do relaksu po nurkowaniach…Nurkowanie techniczne

Tam, gdzie kończy się nurkowanie rekreacyjne, zaczyna się nurkowanie techniczne – innymi słowy sztuka jak nurkować głębiej i dłużej oraz wrócić bezpiecznie na powierzchnię.

Priprava pred ponorem, Dahab
Wagner, Dahab
Yoorek, Dahab
Yoorek, Dahab

Stopniowo Dahab staje się Mekką nurków technicznych – tzw. „tekkies”. Ciekawe, głębokie miejsca nurkowe są tu dostępne prosto z brzegu, gdzie „tekkie” może dostać się za pomocą jeepa. Niekończące się przystanki dekompresyjne można spędzić obserwując życie na rafie, zamiast „wiszenia” na linie w pustej toni. A po nurkowaniu spokojnie można w restauracji popijać herbatkę i oddychać tlenem. Również atmosfera Dahabu jest jakby stworzona dla „tekkies” – relaksacyjna, nietypowa. Wieczory w tradycyjnych, dahabskich restauracjach płyną powoli przy opowiadaniach i planowaniu ciekawych nurkowań. Tylko niektóre bazy nurkowe w Dahab zapewniają wystarczające, profesjonalne zaplecze dla” tekkies”.

Stacja nabijania gazu:

Już od 2000 roku w naszej bazie przygotowuje się mieszanki do technicznych nurkowań. Nasi technicy zyskali bogate doświadczenia i należą z pewnością do tych najlepszych w Egipcie. Do dyspozycji są oczywiście analizatory tlenowe i helowe. Każdy nurek powinien zanalizować swą mieszankę i podpisać w dzienniku stacji (Blending logbook).

Panel blendingu L&W:
Mieszanie metodą ciśnień parcjalnych: Nitrox 40-99%, Trimix, Heliar, Heliox z dokładnym cyfrowym manometrem i dodatkowymi filtrami powietrza z kompresora.
Kontynualne napełnianie:
Nabijanie standardowego Nitroxu 32% dla rekreacyjnego nurkowania. Ze względu na to, iż Nitrox 32% zapewniamy w cenie pakietu codziennie przygotowujemy dziesiątki butli z nitroxem.

Sprzęt dla nurkowania technicznego:

Prócz podstawowego sprzętu nurkowego baza posiada specjalny sprzęt do kursów technicznych,  nawet do wymagających trimixowych nurkowań.

Butle nurkowe:

Bule dwuzaworowe - z podwójnym zaworem LOLA (DIN):
Aluminiowe 11,2 litrów (80 cuf) i 13,5 litrów (80 cuf)
Stalowe 15 i 20 litrów

Zestawy do technicznego nurkowania:
Przeważnie do dyspozycji jest 20-25 czystych tlenowo zestawów dwubutlowych a kolejne możemy według potrzeby stworzyć. Mimo to proponujemy, aby zainteresowani nurkowie rezerwowali twinset wcześniej.
Aluminiowe 2x12 litrów ze stałym manifoldem (DIN/INT)
Aluminiowe 2x14 litrów ze stałym manifoldem (DIN)
Stalowe 2x15 litrów z zamykanym manifoldem (DIN)
Stalowe 2x20 litrów z zamykanym manifoldem (DIN)

Butle boczne, dekompresyjne  (stage tanks):
Aluminiowe LUXFER 6, 8, 10 i 12 litrów (80 cuf) z zaworem DIN/INT – czyste i kompatybilne tlenowo, odpowiednie do dekompresji i na gazy podróżne.

Automaty:

Posseidon Jet Stream
Apex 100 z wężem 200 cm
Apex 40 (oryginalny do tlenu)
Scubapro MK 20/GT250 z wężem 210cm


Skutry, Dahab
Planet panel, Dahab
Lola ventily, Dahab
Lola twin, Dahab
Stage8L, Dahab
Yoorek, Dahab
Tecdiver, Dahab
Yoorek, Dahab

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100EURThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100GBPThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100RUBThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).