Dahab - Mekka technicznych nurków

Dahab - Mekka technicznych nurków

Dlaczego właśnie Dahab? Ze względu na bogactwo ciekawych i różnorodnych miejsc nurkowych idealnych dla nurków technicznych, wszystkie w zasięgu 15-30 minut jazdy autem, z łatwym wejściem do wody prosto z brzegu. A Dahab jest także wspaniałym miejscem do relaksu po nurkowaniach…Nurkowanie techniczne

Tam, gdzie kończy się nurkowanie rekreacyjne, zaczyna się nurkowanie techniczne – innymi słowy sztuka jak nurkować głębiej i dłużej oraz wrócić bezpiecznie na powierzchnię.

Priprava pred ponorem, Dahab
Wagner, Dahab
Yoorek, Dahab
Yoorek, Dahab

Stopniowo Dahab staje się Mekką nurków technicznych – tzw. „tekkies”. Ciekawe, głębokie miejsca nurkowe są tu dostępne prosto z brzegu, gdzie „tekkie” może dostać się za pomocą jeepa. Niekończące się przystanki dekompresyjne można spędzić obserwując życie na rafie, zamiast „wiszenia” na linie w pustej toni. A po nurkowaniu spokojnie można w restauracji popijać herbatkę i oddychać tlenem. Również atmosfera Dahabu jest jakby stworzona dla „tekkies” – relaksacyjna, nietypowa. Wieczory w tradycyjnych, dahabskich restauracjach płyną powoli przy opowiadaniach i planowaniu ciekawych nurkowań. Tylko niektóre bazy nurkowe w Dahab zapewniają wystarczające, profesjonalne zaplecze dla” tekkies”.

Stacja nabijania gazu:

Już od 2000 roku w naszej bazie przygotowuje się mieszanki do technicznych nurkowań. Nasi technicy zyskali bogate doświadczenia i należą z pewnością do tych najlepszych w Egipcie. Do dyspozycji są oczywiście analizatory tlenowe i helowe. Każdy nurek powinien zanalizować swą mieszankę i podpisać w dzienniku stacji (Blending logbook).

Panel blendingu L&W:
Mieszanie metodą ciśnień parcjalnych: Nitrox 40-99%, Trimix, Heliar, Heliox z dokładnym cyfrowym manometrem i dodatkowymi filtrami powietrza z kompresora.
Kontynualne napełnianie:
Nabijanie standardowego Nitroxu 32% dla rekreacyjnego nurkowania. Ze względu na to, iż Nitrox 32% zapewniamy w cenie pakietu codziennie przygotowujemy dziesiątki butli z nitroxem.

Sprzęt dla nurkowania technicznego:

Prócz podstawowego sprzętu nurkowego baza posiada specjalny sprzęt do kursów technicznych,  nawet do wymagających trimixowych nurkowań.

Butle nurkowe:

Bule dwuzaworowe - z podwójnym zaworem LOLA (DIN):
Aluminiowe 11,2 litrów (80 cuf) i 13,5 litrów (80 cuf)
Stalowe 15 i 20 litrów

Zestawy do technicznego nurkowania:
Przeważnie do dyspozycji jest 20-25 czystych tlenowo zestawów dwubutlowych a kolejne możemy według potrzeby stworzyć. Mimo to proponujemy, aby zainteresowani nurkowie rezerwowali twinset wcześniej.
Aluminiowe 2x12 litrów ze stałym manifoldem (DIN/INT)
Aluminiowe 2x14 litrów ze stałym manifoldem (DIN)
Stalowe 2x15 litrów z zamykanym manifoldem (DIN)
Stalowe 2x20 litrów z zamykanym manifoldem (DIN)

Butle boczne, dekompresyjne  (stage tanks):
Aluminiowe LUXFER 6, 8, 10 i 12 litrów (80 cuf) z zaworem DIN/INT – czyste i kompatybilne tlenowo, odpowiednie do dekompresji i na gazy podróżne.

Automaty:

Posseidon Jet Stream
Apex 100 z wężem 200 cm
Apex 40 (oryginalny do tlenu)
Scubapro MK 20/GT250 z wężem 210cm


Skutry, Dahab
Planet panel, Dahab
Lola ventily, Dahab
Lola twin, Dahab
Stage8L, Dahab
Yoorek, Dahab
Tecdiver, Dahab
Yoorek, Dahab

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect