Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Wycieczki po Synaju i jeszcze dalej...

Na Synaju znajduje się wiele ciekawych miejsc i zabytków, które można zwiedzić w ciągu jednodniowej wycieczki.Kair - pyramidy, muzeum i bazary

Kair, Zwycięskie Miasto, na wybrzeżach Nilu, znane oficjalnie jako al-Qāhirah, jest administracyjną stolicą i największym miastem Egiptu, które zamieszkuje ponad 16 milionów mieszkańców. Miasto jest niesamowite ze względu na swoje 24-godzinne, bezustanne życie.

Pyramidy v Gíze, Káhira
Cheopsová pyramida, Káhira
Pyramida v Sakhaře, Memfis

W bezpośredniej bliskości Kairu leżą piramidy, które dla turstów stanowią synonim Egiptu. Najsławniejsze z egipskich piramid są: piramida Cheopsa w Gizie, znajdująca się prawie na granicy miasta, a nieopodal zobaczymy piramidę Mykerinosa oraz Chefrena oraz tajemniczego Sfinksa.
Sam Kair oferuje wiele zabytków historycznych: starożytne swiątynie, grobowce, chrześcijanskie kościoły, wspaniałe muzułmańskie zabytki i oczywiście Egipskie Muzeum. Muzeum posiada 107 sal - na parterze są umieszczone ogromne statuy. Wyższe piętro mieści mniejsze pomniki, klejnoty, skarby Tutenhamona oraz mumie. Mumie można znaleźć w osobnej Sali, gdzie trzeba zapłacić ekstra za wstęp.  W całym muzeum jest wystawione ponad 150 tysięcy relikwii ze starożytnego Egiptu. Jeśli chciałbyś spędzić choćby tylko jedną minutę na obejrzeniu każdego przedmiotu, musiałbyś spędzić w Muzeum Egipskim całą dobę przez pełne 9 miesięcy.
Najstarszą częścią miasta jest Islamski Kair ze sławnymi zabytkami muzułmańskimi. Wiele znich zostało wzniesionych za czasów kalifów fatymidzkich, którzy również założyli całe pierwotne miasto. Cytadela i meczet Mohammeda Aliego są dwoma miejscami, które powinnien zobaczyć każdy turysta Cytadela powstała dzięki kalifowi w XII wieku i jest wspaniałym punktem widokowym na całe miasto. Wewnątrz znajduje się muzeum wojskowe.
Centrum handlowym Kairu jest bazar Chan al-Chalili, gdzie zaczęto handlować już w roku 1382. Obecnie można tam znaleźć niezliczone ilości sklepików ze złotem, srebrem, biżuterią, pamiątkami, ubraniami oraz rękodziełem. Oczywiście w sprawie ceny musicie się targować.

Program wycieczki:
Jazda autobusem trwa około 7 godzin, wyjazd jest o 01:00 w nocy. Przyjad do Kairu jest ok. 7:00 -8:00 rano. Najpierw zwiedzamy piramidy i Sfinksa, następnie jest przerwa na obiad. Następnie odwiedzamy Muzeum Narodowe, przechadzka trasą widokowa przez miasto, przede wszystkim przez jego Stare Miasto, włącznie z miastem martwych oraz bazarem Khan el Khalily. Odjazd z Kairu jest zazwyczaj o 18:00, w Dahab jesteśmy o północy następnego dnia.
Droga samolotem trwa godzinę, na lotnisku jednak musimy być o godzinę wcześniej. Wycieczka objazdowa po Kairze, podobnie jak w pierwszej opcji, ale dodatkowo odwiedzamy Cytadelę Saladyna. W cenie wycieczki jest obiad oraz przewodnik w języku angielskim..

Praktyczne rady na drogę:
Najlepiej wziąć lekkie, długie spodnie lub suknię, przede wszystkim ze względu na zwiedzanie meczetów. A także warto wziąć zapas wody.

Muzeum historie
Mešita
Sfinga a pyramidy, Káhira
Káhira - muzeum

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100EURThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100GBPThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100RUBThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).