Jak na Synaj i do Dahab?

Najłatwiej tu dotrzeć z biurem podróży lub weselej z grupką znanej Wam szkoły nurkowej lub pod opieką Waszego instruktora. Szczegółowe informacje, ceny, rezerwacje wyjazdów za pośrednictwem współpracujących biur podróży lub szkół nurkowych: lista agencji w Polsce.

Dla grup lub pojedynczych nurków, którzy wolą indywidualną, bardziej przygodową turystykę, podajemy parę przydatnych informacji. Zapewniamy regularny transport z lotniska Sharm El Sheikh i Taby do Dahab i z powrotem, ewentualnie także z Kairu.

Autobusem z Kahiry na Sinaj
Minibusem do Dahabu
Trajekt Hurghada-Sharm MV Eidtravel

Trajekt Hrghada - Sharm MV Seajet

Samolotem do Kairu

Od roku 2009 odowiono bezpośrednie loty z Warstzawy do Kairu, można również skorzystać z liniowych połączeń CSA (czeskie), Alitalia (włoskie), Air France (francuskie), Turkish Airlines (tureckie), które oferują przelot z przesiadką w którejś z europejskich stolic. Można także skorzystać z bezpośredniego lotu CSA z Pragi za około 10 000 Kc.

Samolotem do Sharm el Sheikh

Z Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Krakowa. Istnieje kilkanaście połączeń czarterowych w tygodniu (zazwyczaj wyloty we wtorki oraz środy) oferowanych przez biura podróży takie jak Planet Safari, Alfastar, Exim, Oasis Tours i inne.  Ceny od 1250 do 1500 PLN w obie strony.

Z Czech (Praga, Brno, Ostrava). Również kilka połączeń czarterowych w tygodniu. Biura podróży korzystają z przewoźników takich jak ČSA, Travel Service i egipskich AMV.

Z Niemiec Czarterowe loty do Sharm el Sheikh z Monachium, Berlina i innych miast niemieckich, możliwe jest rezerwowanie internetowe. Zwykła cena jest ok. 300-400 euro, a przy odrobinie szczęścia można polecieć „last minute” z Monachium za 150 euro tam i z powrotem.

Kair - Dahab

Dla grup i indywidualnych turystów zapewniamy transfery z lotniska w Kairze do Dahab klimatyzowanym autobusem, mniejszym busem lub samochodem osobowym. Droga zajmuje około 8 godzin.
Samolotem: Egypt Air ma regularne loty z Kairu do Sharm el Sheikh za 300-400 EGP w jedną stronę.
Taksówka: Turysta indywidualny może wynająć taksówkę do Dahab bezpośrednio przed lotniskiem (80 - 100 EUR, płaci się dopiero w Dahab), ewentualnie można skorzystać z mikrobusu na 10-12 osób (ok. 120-130 EUR).
Autobus: Przewoźnik East Delta Travel zapewnia komunikację autobusami liniowymi, które odjeżdżają z dworca Abbassyia Station w Kairze, na który można się dostać taksówką z lotniska (czy z centrum Kairu) za 30 EGP lub autobusem za 0,5 EGP. Autobusy do Dahab odjeżdżają o 8.30, 13.00, 17.00, 19.00 i 23.00. Cena waha się od 50 do 90 EGP (czas podróży to ok. 9 godzin). W Dahab City czekają przy każdym autobusie taksówkarze gotowi zawieść was do centrum (3 km) do dzielnicy turystycznej Masbet, gdzie znajduje się Planet Divers, za 5 EGP/osoba (czy 15 EGP za całą taksówkę).

Luxor - Hurghada - Sharm el Sheikh - Dahab

Autobus: Jedno połączenie dziennie East Delta Travel z Luxoru przez Hurghadę i Suez do Dahab. Odjazd z  Luxoru o 17:00., w Hurghadzie ok. 21:00, przyjazd do Dahab następnego dnia rano o 09:00.  Cena 90 EGP.  W odwrotnym kierunku autobus odjeżdża o 16:00.

Prom: Między Hurghadą a Sharm el Sheikh kursuje szybki prom "Eid Travel" czy "Seajet". Rejs trwa 1,5 godziny. Cena 250 EGP (30-35 EUR).  Rozkład jazdy: Eid Travel – zmienia się sezonowo, przeważnie 5 razy w tygodniu, prócz piątku i niedzieli..

Sharm el Sheikh - Dahab

Prawie przy każdym przylocie czarteru z Polski i Czech czeka nasz minibus na naszych klientów. Możecie się przyłączyć, poinformujcie nas jednak wcześniej.
Taxi: przed lotniskiem czy przed przystanią promową czeka wiele taksówek. Przeważnie cena taksi do Dahab waha się od 40-50 euro, a po długim targowaniu 35 euro
Autobus: Z Sharm do Dahab jeździ codziennie parę autobusów za 20-30 EGP.

Eilat - Taba - Dahab

Z izraelskiego Eliat nie jedzie bezpośrednio do Egiptu żaden autobus, dlatego też przejście graniczne do Taby konieczne jest pokonać piechotą. Z lotniska w Eliacie jedzie do przejścia granicznego komunikacja miejska za 6 NIS za osobę lub można wziąć taksi za 40 NIS dla 4 osób. Przy wyjściu z Izraela trzeba zapłacić opłatę wyjazdową 100 NIS (20 EUR).
Taxi: Przed przejściem granicznym w Tabie czekają minibusy i taksówki. Jeśli minibus częściowo się zapełni turystami, cena do Dahab wyniesie ok. 50-60 EGP za osobę. Taksi do Dahab kosztuje ok. 350-400 EGP.  Przy wyjeździe z Taby konieczne jest uiszczenie opłaty wjazdowej do Egiptu wysokości 75 EGP
Autobus: Z Taby do Dahab są dwa autobusowe połączenia dziennie, cena 20-30 EGP.


Kursy walut


100USDThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100EURThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100GBPThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).
100RUBThe server returned 'Forbidden' with the status code Forbidden (403).