Jak na Synaj i do Dahab?

Najłatwiej tu dotrzeć z biurem podróży lub weselej z grupką znanej Wam szkoły nurkowej lub pod opieką Waszego instruktora. Szczegółowe informacje, ceny, rezerwacje wyjazdów za pośrednictwem współpracujących biur podróży lub szkół nurkowych: lista agencji w Polsce.

Dla grup lub pojedynczych nurków, którzy wolą indywidualną, bardziej przygodową turystykę, podajemy parę przydatnych informacji. Zapewniamy regularny transport z lotniska Sharm El Sheikh i Taby do Dahab i z powrotem, ewentualnie także z Kairu.

Autobusem z Kahiry na Sinaj
Minibusem do Dahabu
Trajekt Hurghada-Sharm MV Eidtravel

Trajekt Hrghada - Sharm MV Seajet

Samolotem do Kairu

Od roku 2009 odowiono bezpośrednie loty z Warstzawy do Kairu, można również skorzystać z liniowych połączeń CSA (czeskie), Alitalia (włoskie), Air France (francuskie), Turkish Airlines (tureckie), które oferują przelot z przesiadką w którejś z europejskich stolic. Można także skorzystać z bezpośredniego lotu CSA z Pragi za około 10 000 Kc.

Samolotem do Sharm el Sheikh

Z Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Krakowa. Istnieje kilkanaście połączeń czarterowych w tygodniu (zazwyczaj wyloty we wtorki oraz środy) oferowanych przez biura podróży takie jak Planet Safari, Alfastar, Exim, Oasis Tours i inne.  Ceny od 1250 do 1500 PLN w obie strony.

Z Czech (Praga, Brno, Ostrava). Również kilka połączeń czarterowych w tygodniu. Biura podróży korzystają z przewoźników takich jak ČSA, Travel Service i egipskich AMV.

Z Niemiec Czarterowe loty do Sharm el Sheikh z Monachium, Berlina i innych miast niemieckich, możliwe jest rezerwowanie internetowe. Zwykła cena jest ok. 300-400 euro, a przy odrobinie szczęścia można polecieć „last minute” z Monachium za 150 euro tam i z powrotem.

Kair - Dahab

Dla grup i indywidualnych turystów zapewniamy transfery z lotniska w Kairze do Dahab klimatyzowanym autobusem, mniejszym busem lub samochodem osobowym. Droga zajmuje około 8 godzin.
Samolotem: Egypt Air ma regularne loty z Kairu do Sharm el Sheikh za 300-400 EGP w jedną stronę.
Taksówka: Turysta indywidualny może wynająć taksówkę do Dahab bezpośrednio przed lotniskiem (80 - 100 EUR, płaci się dopiero w Dahab), ewentualnie można skorzystać z mikrobusu na 10-12 osób (ok. 120-130 EUR).
Autobus: Przewoźnik East Delta Travel zapewnia komunikację autobusami liniowymi, które odjeżdżają z dworca Abbassyia Station w Kairze, na który można się dostać taksówką z lotniska (czy z centrum Kairu) za 30 EGP lub autobusem za 0,5 EGP. Autobusy do Dahab odjeżdżają o 8.30, 13.00, 17.00, 19.00 i 23.00. Cena waha się od 50 do 90 EGP (czas podróży to ok. 9 godzin). W Dahab City czekają przy każdym autobusie taksówkarze gotowi zawieść was do centrum (3 km) do dzielnicy turystycznej Masbet, gdzie znajduje się Planet Divers, za 5 EGP/osoba (czy 15 EGP za całą taksówkę).

Luxor - Hurghada - Sharm el Sheikh - Dahab

Autobus: Jedno połączenie dziennie East Delta Travel z Luxoru przez Hurghadę i Suez do Dahab. Odjazd z  Luxoru o 17:00., w Hurghadzie ok. 21:00, przyjazd do Dahab następnego dnia rano o 09:00.  Cena 90 EGP.  W odwrotnym kierunku autobus odjeżdża o 16:00.

Prom: Między Hurghadą a Sharm el Sheikh kursuje szybki prom "Eid Travel" czy "Seajet". Rejs trwa 1,5 godziny. Cena 250 EGP (30-35 EUR).  Rozkład jazdy: Eid Travel – zmienia się sezonowo, przeważnie 5 razy w tygodniu, prócz piątku i niedzieli..

Sharm el Sheikh - Dahab

Prawie przy każdym przylocie czarteru z Polski i Czech czeka nasz minibus na naszych klientów. Możecie się przyłączyć, poinformujcie nas jednak wcześniej.
Taxi: przed lotniskiem czy przed przystanią promową czeka wiele taksówek. Przeważnie cena taksi do Dahab waha się od 40-50 euro, a po długim targowaniu 35 euro
Autobus: Z Sharm do Dahab jeździ codziennie parę autobusów za 20-30 EGP.

Eilat - Taba - Dahab

Z izraelskiego Eliat nie jedzie bezpośrednio do Egiptu żaden autobus, dlatego też przejście graniczne do Taby konieczne jest pokonać piechotą. Z lotniska w Eliacie jedzie do przejścia granicznego komunikacja miejska za 6 NIS za osobę lub można wziąć taksi za 40 NIS dla 4 osób. Przy wyjściu z Izraela trzeba zapłacić opłatę wyjazdową 100 NIS (20 EUR).
Taxi: Przed przejściem granicznym w Tabie czekają minibusy i taksówki. Jeśli minibus częściowo się zapełni turystami, cena do Dahab wyniesie ok. 50-60 EGP za osobę. Taksi do Dahab kosztuje ok. 350-400 EGP.  Przy wyjeździe z Taby konieczne jest uiszczenie opłaty wjazdowej do Egiptu wysokości 75 EGP
Autobus: Z Taby do Dahab są dwa autobusowe połączenia dziennie, cena 20-30 EGP.


PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect