Safari nurkowe z Dahab

Safari nurkowe z Dahab

Prócz nurkowania z brzegu w pobliżu Dahab mogą nurkowie wyruszyć na całodzienne safari na wielbłądach, jeepami czy łodzią na bardziej oddalone, mniej uczęszczane miejsca nurkowe.CAMEL SAFARI – safari nurkowe na wielbłądach

Najpopularniejsze safari! Tylko w Dahab możesz połączyć jazdę na wielbłądach z nurkowaniem i w ten sposób wypróbować tradycyjny środek transportu Beduinów. Przy okazji także zasmakujesz nurkowania na oddalonych miejscach, gdzie dotychczas wiodą tylko wielbłądzie ścieżki wzdłuż wybrzeża.

Camel Safari Dahab
Camel Safari - cesta na Ras Abu Gallum
cam_3277w.jpg

Opis miejsc:

Camel safari możemy odbyć do dwóch oddalonych miejsc, gdzie zwykłe jeepy nie są w stanie dotrzeć. Pierwsze z nich to  Ras Abu Gallum, które znajduje się około 16 km na północ od Dahab. Stanowi ono część Narodowego Parku, chronionego prawem. Znajduje się tu wioska z mnóstwem dzieci oraz beduińskimi kobietami oferującymi swoje wyroby. Drugie niezwykłe miejsce to Gabr el Bint, należące do najczęściej wybieranych miejsc nurkowych z jedną z najpiękniejszych raf . Miejsce to jest  25 km na południe od Dahab.

Program safari:

Safari zaczyna się o 07.00 rano lub wcześniej a na Gabr el Bint 6.30. Powrót około 17:00 wieczorem. Po zapakowaniu sprzętu w bazie jedziemy jeepami w kierunku Blue Hole, jeśli wybieramy sie na RAG albo w kierunku Caves w przypadku GEB.  W tych miejscach zostaną przepakowane wszystkie potrzebne rzeczy na wielblądy, czakające tu na nas od świtu. Podróż  wzdłuż kamienistego brzegu lazurowego morza na grzbiecie „sierściucha” zajmuje z reguły około 1,5 godziny. Po pierwszym nurkowaniu Beduini nas częstują obiadem przyrządzonym na ogniu (kurczak , ryż, pieczone ziemniaki i sałatka).

Praktyczne rady na drogę:

W czasie podróży wielbłądami polecamy mieć długie spodnie (prewencja spalenia ud i otarcia o sierść wielbłąda), okrycie głowy (chusta beduińska, czapka z daszkiem),  krem z filtrem ochronnym. Na drogę dostaniemy wodę oraz owoce. Wielbłądy nie gryzą, jednak prosimy ich nie karmić. Osobom towarzyszącym nurkom proponujemy zabrać sprzęt do snorklowania, gdyż oba miejsca są dosknałe do obserwacji podwodnego świata.

.

Camel Diver - Ras Abu Gallum
Camel Safari na Abu Gallum
Ras Abu Gallum: příprava na potápění
Abu Gallim - beduínka

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect